انشا زیبا و ادبی در مورد عید نوروز با مقدمه و نتیجه

انشا زیبا و ادبی در مورد عید نوروز

انشا در مورد عید نوروز به زبان انگلیسی – انشا در مورد تعطیلات عید نوروز – درباره عید نوروز – انشا در مورد عید نوروز برای کودکان

دانلود انشا در مورد عید نوروز  انشا در مورد لحظه سال تحویل – خاطرات عید نوروز – عید نوروز چیست

انشا زیبا و ادبی در مورد عید نوروز با مقدمه و نتیجه

در ابتدای انشا خودم می خواهم بگویم عید نوروز فقط یک عید یا خوشی و خوشحالی یا روز بزرگ نیست. عید نوروز ، عید تازه شدن جهان، عید تازه شدن انسان ها و عید زیبایی ها هست.
عید نوروز، عید دور ریختن بدی هاست و با روبوسی و دید و بازدید دوستی ها تازه می شود تا انسان ها وجود همدیگر را فراموش نکنند.
جضرت مولانا در مورد عید نوروز می فرماید :
باز آمدم چون عید نو تا قفل زندان بشکنم
وین چرخ مردم خوار را چنگال و دندان بشکنم
هر سال نزدیک عید نوروز حال و هوای دوستان و اطرافیان عوض میشود و به خاطر خانه تکانی و آماده شدن برای نوروز جنب و جوش زیادی دارند و در خیابان مردم را میبینیم که با کیسه های خرید عید نوروز به سمت خانه در حرکت اند و یا ویترین مغازه ها را تماشا میکنن
معمولا خانواده های کوچک بصورت دسته جمعی به خرید می روند و پدر دست بچه ها را میگیرد و با هم حرکت میکنند که صحنه های زیبایی است.
نزدیک سال تحویل عید نوروز همه لباسهای نو به تن میکنیم و برای فرارسیدن سال نو لحظه شماری میکنیم و در آخرین دقایق همراه خانواده در کنار سفره هفت سین می نشینیم و پدر معمولا قرآن میخواند و همه سعی دارند ثانیه های شروع سال را در حال ذکر و دعا باشند.

انشا زیبا و ادبی در مورد عید نوروز با مقدمه و نتیجه

عکس پروفایل زیبا عید نوروز
عکس پروفایل زیبا عید نوروز

وقتی که سال تحویل می شود روبوسی میکنیم و سال نو و عید نوروز را به همدیگر تبریک میگوییم و لحظات شادی به وجود می آید.
در تعطیلات عید نوروز به دیدن فامیل و دوستان میرویم و معمولا کوچک تر ها اول به دیدن بزرگترها میروند و بعد از آن بزرگتر ها در فرصت مناسب به بازدید کوچک تر ها میروند و این رسم خیلی خوب است ٬ چون هم دید و بازدید انجام میشود و هم آداب و رسوم احترام به بزرگتر زنده نگه داشته میشود.
در عید نوروز همه بوی تازگی میدهند و مخصوصا پسر بچه ها خیلی مواظب اند که شلوار و لباس عیدشان کثیف و خاکی نشود.
ما باید در تعطیلات عید نوروز به مرور درس هایی که در طول سال خوانده ایم بپردازیم چون ممکن است این تعطیلات باعث شود آنها را فراموش کنیم.
با این کار برای امتحانات آخر سال هم آماده میشویم و تابستان خوبی خواهیم داشت.
ما خیلی تعطیلات عید نوروز را دوست داریم برای اینکه معمولا از بزرگ تر ها عیدی میگیریم و پسر عمو و پسر خاله و دای و پسر عمه هایمان را بیشتر میبینیم.
بعضی ها در عید نوروز به مسافرت میروند که این کار خیلی خوب است ولی باید مواظب باشیم در هنگام رانندگی تند نرویم و سرعت مناسب داشته باشیم چون ممکن است تصادف بشود و اتفاقی برای ما و دیگران بیفتد و تعطیلاتمان خراب شود.
در روز سیزده به در به طبیعت میرویم و روز خوبی را میگذرانیم
من همیشه دوست دارم روز بعد از سیزده به در هم تعطیل باشد تا بتوانم برای رفتن به مدرسه آماده شوم.
ما نباید در این روز طبیعت را آلوده کنیم و شاخه های درختان را بشکنیم و یا آتش بزنیم.
وقتی تعطیلات عید نوروز تمام میشود٬ باز هم باید به مدرسه برویم و درس بخوانیم تا بتوانیم در آخر سال نمره های خوبی بگیریم و در آینده شغل مناسبی داشته باشیم.
در پایان انشا خود این را تکرار می کنم که عید نوروز فقط یک عید ساده نیست بلکه پر از دانایی و زیبایی است
: نی نای

2 دیدگاه برای “انشا زیبا و ادبی در مورد عید نوروز با مقدمه و نتیجه”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *