بیوگرافی حسین عطایی سنگرودی مخترع نابغه طراح خودرو

اختراعات حسین عطایی – برنامه حالا خورشید – تسلا – hossein ataei –
با حضور حسین عطایی سنگرودی مخترع نابغه در برنامه حالا خورشید چشم های زیادی را بزرگ کرد و از تعجب درآورد
در این بین خیلی ها متعجب شدند که چنین افرادی در ایران هست
باید گفت بله در هر جای جهان و به خصوص ایران و حتی در کنار خود ما و در شهر ما اینگونه افراد کم نیستند اما دیده نمی شوند و یا اینکه به محض توان خرج از ایران عزم خود را جزم می کنند و از ایران می روند چون در جمهوری اسلامی ایران عقل و علم جایگاهی ندارد.

بیوگرافی حسین عطایی سنگرودی مخترع نابغه طراح خودرو

برنامه حالا خورشید صبح شنبه را با یک غافلگیری برای مخاطبانش آغاز کرد.
حسین عطایی سنگرودی نوجوان ۱۰ ساله نابغه‌ میهمان این برنامه بود.
حسین عطایی که در کرج زندگی میکند تا به حال ۶ اختراع ثبت شده دارد و در کل ۱۶ اختراع در کارنامه خود دارد.
نوآوری‌ های وی باعث شگفتی شرکت‌ های پیشرو در تکنولوژی شده است تا آنجا که برندهای معروف خودرو سازی مانند تسلا و ولوو خواهان جذب او هستند.
این در حالی است که خودروسازان داخلی احتمالاً اصلاً او را نمی‌شناسند چرا که طبق ادعای رضا رشیدپور هیچ گونه پذیرشی برای او نفرستاده‌اند!
رضا رشیدپور مجری برنامه حالا خورشید در این گفتگو با اشاره به لزوم شکست مدیریت در هم تنیده کشور و باز شدن فضا برای شکوفایی استعداد جوانان و نوجوانان، ملاقات با این پسر ۱۰ ساله را یکی از افتخارات خود برشمرد.
حسین عطایی سنگرودی در این برنامه به والدین راه موفقیت فرزندانشان را به سادگی عنوان کرد.
در نخستین روز از هفته پژوهش روز شنبه این نابغه کرجی که به همراه پدرش مهمان ایرنا مرکز البرز بود،
گفت که تاکنون ۱۶ اختراع دارد که ۶ اختراع در حال ثبت است.
حسین عطایی سنگرودی نفر اول طرح صنعتی کتیا (کار با نرم افزارهای طراحی) در مجتمع فنی تهران و نفر اول تریدی مکس (نرم افزار پیشرفته طراحی) در جهاد دانشگاهی است.
این نابغه کرجی در کلاس پنجم ابتدایی تحصیل می کند، اما به مدرسه نمی رود و به طور غیرحضوری درس هایش را می خواند و در یک روز همه امتحانهایش را می دهد.

بیوگرافی حسین عطایی سنگرودی مخترع نابغه طراح خودرو

بیوگرافی حسین عطایی سنگرودی مخترع نابغه طراح خودرو
بیوگرافی حسین عطایی سنگرودی مخترع نابغه طراح خودرو

حسین عطایی سنگرودی ایده هایش را در بخش های هوافضا، الکترونیک، صنایع کشتیرانی، مبلمان شهری، مبلمان اداری و… معرفی کرد.
وی که مطالعه زیاد، سخت کوشی و پرسشگری را راز موفقیت خود می داند، تاکید کرد که ایده ها و خلاقیت ها باید با حمایت و توجه شکوفا شود تا بتواند در خدمت پیشرفت و توسعه کشور قرار گیرد.
حسین عطایی سنگرودی که ایده های خلاقانه ای در زمینه طراحی خودرو دارد و مورد توجه برخی از خودروسازهای مشهور جهان قرار گرفته است، گفت که برای اجرای ایده های خود نیازهایی دارد که نخستین نیازش یک لب تاب قوی و ویژه طراحی های صنعتی برای پیاده کردن طرح های خلاقانه خود است.
پدر حسین عطایی نیز گفت که وی تنها به موضوع علم و ایده پردازی نمی پردازد بلکه در مسایل شخصی زندگی و امور دینی و مذهبی نیز توجه ویژه دارد.
حسین اهل هیات و خواندن قرآن است و نمازهایش را به طور کامل می خواند.
حسین عطایی سنگرودی به حدی خلاقیت دارد که تاکید می کند که هیچ نگرانی درباره کپی شدن ایده ها و طرح هایش ندارد زیرا به ذهن و ایده پردازی خود ایمان دارد و می تواند ایده های جدید ارائه کند.
عطاءالله ربانی رئیس پارک علم و فناوری استان البرز با اشاره به نبوغ و خلاقیت این دانش آموز کرجی، گفت:
حسین عطایی سنگرودی این نابغه کرجی تحت حمایت پارک علم و فناوری استان قرار گرفته و قرار است در هفته پژوهش و نمایشگاهی که به مناسبت این هفته برگزار شده، معرفی شود.
منبع : ایرنا – تسنیم

پاسخ رشید پور و پدر حسین عطایی به حواشی پیرامون حسین عطایی

رشیدپور در پاسخ به حواشی ایجاد شده پس از حضور حسین عطایی در حالا خورشید گفت:
بعد از گفتگوی من با حسین عطایی، در رسانه ها و شبکه های اجتماعی بحث های مختلفی ایجاد شد که لازم میدانم چند دقیقه ای درباره آنها با مردم صحبت کنم.
در برنامه لوح سپاسی را نشان دادیم که آقای نوبخت از ایشان تشکر کرده بود و حکم مشاوره مدیر کل سازمان برنامه و بودجه استان البرز را به حسین عطایی داده بود که طبیعتا یک سمت تشریفاتی است.
بعد از برنامه از دفتر آقای نوبخت تماس گرفتند و توضیحاتی در رابطه با حکم حسین عطایی دادند و حکم مشاوره رییس سازمان برنامه و بودجه را تکذیب کردند.
رشید پور افزود:
حسین عطایی در پاسخ به پرسش من گفت تسلا و ولوو از او خواسته اند برایشان طراحی کانسپت انجام دهد که با واکنش رسانه ها و مردم در شبکه های اجتماعی مواجه شد.
من از مردم و رسانه ها تشکر میکنم که این مساله را پیگیری کردند
یکی از مزیت های شبکه اجتماعی همین شفاف سازی مسائل است.
من هیچ واکنش منفی نسبت به این موضوع ندارم و میخواهم با پدر حسین عطایی در این رابطه گفتگو کنم.”

گفته های پدر حسین عطایی در مورد حاشیه ها

پدر حسین عطایی نیز درباره اتفاقات پیش آمده روی خط حالا خورشید گفت:
“تسلا و ولوو از حسین برای شغل در تسلا دعوت نکردند.
هدف تسلا از جذب نخبه ها در سن حسین عطایی برای ۱۰ سال آینده است.
دعوت از حسین عطایی برای کار در خط تولید و شغل نبود در واقع از این نخبه دعوت کردند تا در نمایشگاهشان کانسپت بزند.
بعد از برنامه از دفتر مدیرعامل سایپا بیش از ۸ بار تماس گرفتند.
از مرکز تحقیقات ایران خودرو چندین بار تماس گرفتند،
پیشنهاد کردند حسین عطایی یک آرم جدید برای خودروی دنا طراحی کند و او این کار را انجام داد.
مرکز تحقیقات ایران خودرو از حسین عطایی دعوت به همکاری کرد.
پدر حسین عطایی گفت:
حسین عطایی از روزی که توانایی هایش را شناخته همزمان بر روی اخلاقش هم کار میکند.
او جهان وطنی فکر میکند.
این نقدها با حفظ احترام تاثیری بر روحیه حسین ندارد.
حسین عطایی امروز ساعت ۱۱ در دفتر آقای نوبخت با ایشان جلسه دارد و من فیلمی از این دیدار تهیه و منتشر میکنم.
حسین عطایی ۱۶ اختراع دارد اما بحث رونمایی اختراعاتش منوط به زمانی است که آنها را ثبت کند و او الان در پروسه ثبت اختراعاتش و ارائه اظهارنامه است.
منبع : فرارو
: نی نای

28 دیدگاه برای “بیوگرافی حسین عطایی سنگرودی مخترع نابغه طراح خودرو”

 1. با سلام
  از اونجایی که هیچ مدرک و سندی برای تایید صحت چنین صحبتهایی نیست، هیچگونه اهمیتی به چنین نمایشهای انحرافی داده نمیشه.

 2. هیچ گونه نمونه طرحی و ثبت اختراعی از ایشون موجود نیست موجود نیست . و گزارش دارای تناقض های مانند اینکه ایشون کلاس پنجم هست و ۱۰ سالش هست و در یک درروز امتحان میدهد . نابغه یعنی باید جلوتر ازسنش باشد .پس منطقی نیست دروغ است.

  1. شما اگر دقت کنید نوشته شده ک اختراعات هنوز ثبت نشدن بنابراین نمیشه از این موضوع ایراد گرفت و مسئله ی نبوغ در سن پایین محدود به ایران نیست و خیلی از بچه ها تو امریکا اروپا هم بخاطر استعدادشون معروف میشن.

   1. دوست من ایشان گفتند ۱۶ اختراع دارند که ۶ تا ثبت شده . لطفاً شما دقت کنید . درضمن آقای رشید پور ۱ سوال کرد جواب ایشان جالب بود که باید ماشینی طراحی کرد که در شأن ایرانی باشد . خوب اگر این نبوغ است . پسر خاله من روزی ۱۰ بار به شوهر خالم میگه ماشینشان در شأنشان نیست . ۸سال هم بیشتر نداره . این را هم خدمتت عرض کنم نابغه در این حد لازم نیست درسهای دبستان را که جمع و تفریق هست را ۱ هفته بخواند بعد برود امتحان دهید . دوست عزیز قبل از توهین و … اول یکم فکر کنید . انشاا… صحت داشته باشد و ما ایرانی ها حداقل بهش افتخار کنیم

 3. سلام ، جناب آقای حسین عطایی علاوه بر ایده اش در طراحی آنچنان صحبت کرد .که جاذبه صحبت هایش دل هر شنونده وبیننده ای را می رباید و مجذوب خود می کند وبه وجودش افتخار می کند .هزاران تحسین بر خانوده اش .ناصری از گلپایگان

 4. هر گونه جعل عنوان و سند توسط پلیس فتا و مراجع قضایی پیگیری می شود لطفا خودتان را مریض و علاف ماجرا نکنید من این نوجوان سخت کوش را می شناسم وقتی من و شما روزی پنج شش ساعت تو تلگرام میزاریم ایشان روی پروژه هایش کار می کند به کوری چشم شما تنبل ها و حسودان انشالله ادم موفقی میشود

   1. سلام.اون پسربچه و باباشون در مورد ثبت اختراعات گفتن در حال ثبت.پس دنبال ثبت نباشیدهنوز چیزی موجود نیست..درمورد استخدام هم بنظر اون هم مفهومی یا شاید شرایط استخدام در آینده را در شرکت های مذکور دارد..ولی تمام اینها دوستان توانمندی ایشون را زیر سوال نمیبره.میگی نه برگرد بغل دستت یه بچه ده ساله نه دوازده ساله پیدا کن انصافا فقط ازش بپرس تسلا چیه…اون وقت دستت میاد اون بچه یه چیزهایی داشت..
    ضمنا پسوند فامیلش نشون میده کرجی نیست…گیلانی.هست…ماشالله

 5. یه دروغ بزرگ از اقای رشید پور یه بارم یه اقایی رو اورده بود که ادعا میکرد خودرویی رو ساخته که به جای بنزین اب میسوزه

 6. واقعا دلیل کارتون را نمی فهمم چرا این همه دروغ به خورد مردم میدید. ۱۶ اختراع و ۶ اختراع در حال ثبت . بدون مدرک و ثنت.

 7. سلام
  برای اثبات شمایی که ادعا میکنید همه این ادعا ها درسته لطفا آدرس دقیق کاراش رو و یا دعوت نامه تسلا را بگید کجاس؟؟؟
  من که بیشتر سایت های خارجی رو زیر رو کردم ولی هیچ اثری از حسن عطایی ندیدم

 8. سلام
  حالا افرادی که میگویند کو سند؟
  اگه این آقا پسر بره خارج مثلا شرکت تسلا همین شما؟ آره همین شما نمیگید چرا پسرو کشف نکردند تا رفته خارج یا شعار غرور ملی بگید که درود بر ایران و ایرانی ؟
  حالا باید باور کرد یه همچین کسایی رو

 9. من مهدس برق قدرت هستم اینکه درک همچین معانی برای یه بچه ۱۰ ساله قابل فهم باشد دشوار است ما استاد فیزیکی داشتیم که در المان درست خوانده بود روزی از او سوال کردیم چطور میشود سفیه فضایی را قلبه بر نیرویی در فضا بر گردوند او لبخندی زد گفت ما ازمایش نکردیم من هم باور نمیکنم که بچه قوانین البرت انیشتن و تسلا لنز رو حتی درک کنه چون برای درک کردن فقط خواندن زیاد و فرض کردن کافی نیست باید معلمی مثل خود دانشمندان داشت وگرنه مشود توهم پس با عرض معذرت خر خودتونین

 10. سلام.اولا دروغ .است درک قوانین فیزیک و ریاضیات فراتر از این حرفاست و لطفا زیر سوالش نبرید.اگر زندگی انسان های بزرگ همپون ایزاک نیوتن را بخوانید میفهمید که در بچگی مشکلاتی داشتند از قبیل مشکل در حرف زدن نه مثل این پسر که بسیار حرفه ای و کامل در اجتماع است و ادعا میکند در ۳ سالگی…..بسیاری از بزرگان فیزیک زمانی به اختراع رسیدند که قوانین ان را درک کردند این قوانین به راحتی و با نشستن در خانه فهمیده نمیشود.کشور ما دارد فکر مردم را تحت تاثیر قرار میدهد و همچین دروغ هایی واقعا بد است.نمیگم امکان پذیر نیست اما از دست این شخص بر نمی اید و بدون مدرک و با این حرفا چنین چیزی ممکن نیست….

 11. با عرض سلام .پدر بنده استاد دانشگاه تهران می باشند.ایشون گفتن که قوانین آلبرت انیشتین و تسلا رو با خونه نشستن درک نمیشه.حتی استادان دانشگاه هم نمی توانند این قوانین رو درک کنن.هیچ کدوم رو باور نکنید.این پسر هم مثل بقیه دروغه.

 12. شرکت تسلا و ولو اعلام کردند هیچ دعوتی از بچه ده ساله نشده است. و استخدام بچه ده ساله در این شرکت جرم است.
  ایشان طرح مفهومی میکشند که آن هم در حد عمل نیست.
  متاسفانه اینم گندش دراومد

 13. در همون مصاحبه آقای رشید پور هم اگر دقت کنید پاسخهای این بچه ازتباط چندانی با سوالات آقای رشید پور نداشت. ایشان میپرسیدند شما جطور در این سن از مفاهیم فیبزیک و شیمی عالی سر درآوردید و این علم رو کسب کردید؟ ایشون پاسخی به این سوال نداد و مثل طوطی تکرار کرد : من طراح مفهومی خودرو هستم.بیشتر به نظر میرسید دیالئگی رو حفظ کرده و همون رو داره تکرار میکنه….بی ربط به اصل پرسش

 14. سلام جقدر حسادت نظرات وقتی میخونیم متوجه میشویم فقط بگویم بعضی ادم ها از حسادت باید بمیرند این اقای عطایی بایستی تشویق شود ولی بعضی ها باید بمیرند چقدر حسودن

 15. اول رشید پور تقصیر داره. دوم هم پدر پسرک.قطعا با معروف کردنش باعث آزارش شدید. جناب رشید پور اول تحقیق کن بعد مهمون دعوت کن. روحیه این بچه رو هم تضعیف نکنیم بهتره. خلاصه ۵ درصد هم هوشش بیشتر از هم سن هاش باشه خوبه و با تلاشی که داره به یک جایی میرسه. موفق باشی پسر جون

 16. با سلام انسان های نابغه ای در سراسر دنیا هستند که در سنین پایین مخترع هستند اما برای خودم متاسفم که در مملکتی زندگی میکنم که با دروغ یک نوجوان ده ساله را یک روزه نابغه میکنند این پسر. نوجوون(حسین عطایی)در مرحله اول مسابقات کتیاامیر کبیر نفر شده۱۶۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *