ماجرای تبعیض، بی احترامی و توهین سامسونگ کره به ورزشکاران ایران و واکنش ها

South Korean Winter Olympics
ماجرای بی احترامی و توهین سامسونگ به ورزشکاران ایران- اقدام غیراخلاقی سامسونگ – توهین شرکت سامسونگ به ایران- عذرخواهی سامسونگ از ایران – تبعیض سامسونگ نسبت به ایران – اقدام ضد ایرانی سامسونگ – رفتار غیر اخلاقی سامسونگ کره جنوبی

ماجرای تبعیض، بی احترامی و توهین سامسونگ کره به ورزشکاران ایران و واکنش ها

خبرگزاری یونهاپ کره در این خصوص اطلاع داد :
شرکت کره ای سامسونگ ، شریک جهانی کمیته بین المللی المپیک است.
Samsung Electronics سامسونگ کره جنوبی به عنوان اسپانسر بازی های المپیک به مسئولین تقریبا ۴ هزار گوشی همراه Galaxy Note 8 از کلکسیون ویژه Olympic Edition в به عنوان هدیه به ورزشکاران و کارکنان کمیته بین المللی المپیک برای شرکت در بازی ها تقدیم کرد.
در بازی های المپیک پیونگ چانگ این شرکت به تمامی ورزشکاران و کارکنان کمیته بین المللی المپیک به غیر از ورزشکاران ایرانی و کره شمالی گوشی های Note 8 Olympic Edition هدیه داد که روی صفحه برنامه ویژه ای با اطلاعاتی در باره ی بازی ها قرار دارد.
این توهین سامسونگ به ورزشکاران ایرانی نارضایتی شدید از جانب ایران را به همراه داشت.

واکنش و اقدامات مسئولان ایران به توهین سامسونگ به ایران

دکتر سیدرضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود در خصوص رفتار غیر اخلاقی سامسونگ کره و برگزار کنندگان المپیک زمستانی ۲۰۱۸، نوشت:
هیچ‌گاه در مقابل توهین سامسونگ به غرور، هویت و غیرت ملی سکوت نخواهیم کرد.
از ساعت ۷ صبح که از رفتار غیر اخلاقی و غیر حرفه‌ ای سامسونگ در دهکده المپیک زمستانی مطلع شدم چند اقدام هم‌ زمان را در دستور کار قرار دادم:
۱-اعتراض رسمی به سفارت و سفیر کره جنوبی در تهران.
۲-تماس با وزیر محترم امور خارجه و تقاضای احضار سفیر کره جنوبی به وزارت خارجه که نتیجه آن در بیانیه وزارت خارجه اعلام گردید.

ماجرای تبعیض، بی احترامی و توهین سامسونگ کره به ورزشکاران ایران و واکنش ها

ماجرای بی احترامی و توهین سامسونگ به ورزشکاران ایران
ماجرای بی احترامی و توهین سامسونگ به ورزشکاران ایران

وزارت خارجه ایران اعتراض خود را به سفیر کره جنوبی در تهران و در ارتباط با اینکه ورزشکاران ایرانی در بازی های المپیک در پیونگ چانگ گوشی های سامسونگ را به بهانه تحریم دریافت نکرده اند، اعلام نمود.
کیم سون هو سفیر کره جنوبی در تهران به وزارت امورخارجه ایران احضار شد.
سایر پیشنهادات رئیس کمیته ملی المپیک ایران یعنی
۳-اعتراض رسمی به کمیته بین‌ المللی المپیک نسبت به ورود سیاست به حوزه ورزش که مغایر با منشور و اساسنامه کمیته ملی المپیک می‌ باشد.
۴-مذاکره با وزیر محترم ورزش جهت هماهنگی با دولت‌مردان به منظور انجام اقدامات تنبیهی علیه سامسونگ.
۵- هماهنگی با رسانه‌ های داخلی برای ایجاد کمپین اجتماعی علیه رفتار توهین‌ آمیز سامسونگ در مرحله ی اقدام جدی قرار دارد.

واکنش مصطفی شوقی به توهین سامسونگ به ایران

مصطفی شوقی منتقد ورزشی و رئیس بخش ورزش روزنامه ای همشهری در مصاحبه ای با اسپوتنیک بیان داشت که این اقدام توهین آمیز سامسونگ نه تنها رفتاری احمقانه بوده بلکه نقض بی ادبانه قوانین کمیته بین المللی المپیک است.
وی خاطر نشان نمود که این امر ممکن است به تشکیل کمپین گسترده ای برای تحریم محصولات سامسونگ منجر گردد، برای آنکه ملت ایران تحت هیچ شرایطی و هیچ شکلی چنین تحقیری را نسبت به هویت ملی و افتخارات خود متحمل نمی شود:
و در واقع این محرومیت علنی در سطح بین المللی برای ورزشکاران المپیکی ایران از جانب برگزارکنندگان المپیک ، آنها را عمیقا تحت تاثیر قرار داد.
سمیه بیرامی باهر ورزشکار ایرانی که چندی پیش در مصاحبه ای با اسپوتنیک در خصوص آرزوها و انتظاراتش پیش از المپیک صحبت کرده بود اینبار حتی از اظهار نظر درباره ی اقدام توهین آمیز و غیراخلاقی شرکت سامسونگ و برگزارکنندگان بازی های المپیک امتناع نمود و در عین حال آنرا توهینی به افتخار و عزت ورزشکاران نامید.

ماجرای بی احترامی و توهین سامسونگ به ورزشکاران ایران

منبع : اسپوتنیک
: نی نای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *