دود شدن کانال جایگزین آمدنیوز در تلگرام با تلگرام

دود شدن کانال جایگزین آمدنیوز در تلگرام با تلگرام در اعتراضات مردم ایران – آدرس جدید آمدنیوز – مانال دوم آمدنیوز – کانال جدید آمدنیوز – amadnews1 – دنیا سلام – آمدنیوز متعلق به کیست ؟

دود شدن کانال جایگزین آمدنیوز در تلگرام با تلگرام

۱۰ دی ماه ۹۶
کانال آمدنیوز و مسئول آن روح الله زم که پسر آخوند محمد علی زم می باشد ، به خصوص در سال ۹۶ با جنجال آفرینی های بسیار همراه بود در دی ماه ۹۶ با کمک به اوج گیری اعتراضات و درگیری های مردم در ایران توانست جایگاه خوبی در بین مردم پیدا کند
اعضا کانال مذکور به یک میلیون و نیم رسید اما با اقدامات آذری جهرمی علیه آن به سرعت ریپورت و دیپورت شده و از تلگرام حذف شد که البته باز هم به فعالیت خود ادامه داد که بلافاصله جمهوی اسلامی مجبور به قطع کامل تلگرام شد.
کانال آمد نیوز تبدیل به صدای مردم معترض ایران شده بود
با تمام کارآیی کانال آمدنیوز اما این کانال میل خود به کشاندن اعتراضات به خشونت را نشان داد و به جای هدایت اعتراضات به روشی برنامه ریزی شده و مسالمت آمیز به سمت خشونت و بی هدفی سوق می دهد ( هر چند در نهایت می توان گفت اگر این کانال ترویج خشونت هم نمی کرد باز هم خود تلگرام از صفحه روزگار محو می شد )
درحالی پاول دوروف، مدیر تلگرام در تازه‌ ترین توییت خود از اخراج مدیر کانال آمدنیوز توسط سازندگان آن خبر داد که کانال دیگری برای این رسانه با نامی جدید و لوگوی قدیمی راه‌ اندازی شده است.

دود شدن کانال جایگزین آمدنیوز در تلگرام با تلگرام

دود شدن کانال جایگزین آمدنیوز در تلگرام با تلگرام
روح الله زم

پاول دوروف (مدیر تلگرام) در تازه‌ ترین توییت خود در مورد حذف کانال آمدنیوز نوشته است:
این را یک پیروزی بزرگ برای تلگرام می‌ دانم.
سازندگان کانال آمدنیوز به ما اطلاع دادند مدیری را که قواعد «منع خشونت» ما را نقض کرده، اخراج کرده‌ اند و قول دادند که در آینده به شرایط و مقررات ما پایبند خواهند بود.
این تمام چیزی است که ما می‌خواستیم از آنها بشنویم.
روز گذشته پس از درخواست وزیر ارتباطات ایران،مدیر تلگرام کانال آمدنیوز را به دلیل ترویج خشونت و تشویق به ساخت و استفاده از کوکتل مولوتوف علیه پلیس مسدود کرد.
در زمانی کوتاه کانال جایگزین آمدنیوز راه‌ اندازی شد که در دقایقی کوتاه توانست برخی را عضو خود کند اما این کانال نیز همان شب مسدود شد.
با این همه، کانال جایگزین آمدنیوز دیگر با لوگوی «آمدنیوز» اما به نام صدای مردم راه‌ اندازی شد که هم‌ اکنون حدود ۷۷۰ هزار «عضو» دارد.
ولی در پی بی اثر بودن پی گیری های آذری جهرمی و مدیر کانال آمدنیوز در برابر آن ، جمهوری اسلامی مجبور به قطع کامل تلگرام و به تبع آن کانال آمدنیوز شد تا بتواند چلو فعالیت میلیونی کانال امدنیوز گرفته شود.
در پایان می توان گفت به هر صورت حذف کانال آمدنیوز و به تبع آن تلگرام در چنین اوضاعی کاملا قابل پیش بینی بود.
منبع : ایلنا با تصرف
: نی نای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *