نحوه نزدیکی و رابطه جنسی در دوران بارداری و بعد از اتمام بارداری و زایمان

نزدیکی و رابطه جنسی پس از بارداری + اطلاعاتی در مورد روابط جنسی در دوران بارداری – رابطه زناشویی – آمیزش جنسی

نحوه نزدیکی و رابطه جنسی در دوران بارداری و بعد از اتمام بارداری و زایمان

رابطه جنسی بعد از اتمام بارداری و زایمان :
پس از نه ما انتظار کودک شما بدنیا میاید و مادرانی که برای بار اول زایمان میکنند , برای اولین بار مادر شدن را تجربه میکنند , پدران وظیفه ای حساسی در این رابطه خواهند داشت و باید سعی کنند این دوران را بطور صحیح مدیریت کنند.
مادری پس از نه ما انتظار , استرس و تلاش کودک خود را بدنیا می آورد , دقت داشته باشید که الان روحیه آنها حساستر شده است و این دوران همراه با تغییرات فیزیکی و روانی خاصی است که به تغییراتی در میل و فعالیت جنسی منجر می شود.
از عوامل موثر براین فرآیند میتوان درد حین رابطه جنسی به خاطر بخیه های محل زایمان، ترس هایی که در مادران اول زا وجود دارد، خون ریزی های واژینال، سرگیجه، خشکی واژن و … اشاره کرد.

رابطه جنسی بعد از اتمام بارداری و زایمان

آمیزش و رابطه جنسی بعد از پایان بارداری و پس از زایمان برای چندین هفته یا ماه به تاخیر می‌ افتد و زوجین در مدت مشخصی قادر به نزدیکی نیستند.
رابطه جنسی در این دوران برای زنان ممکن است دردناک نیز باشد.
زخم‌ های میاندوراه و برش‌های ناشی از جراحی مثل برش میاندوراه و مهبل که در عمل زایمان انجام می‌شود، باعث ناکارآمدی جنسی می‌ گردد.
پس از زایمان، فعالیت‌ های دیگر جنسی ممکن است زودتر از نزدیکی زناشویی انجام شود اما برخی از مادران دچار کاهش تمایلات جنسی طولانی مدت پس از زایمان می‌شوند که ممکن است با افسردگی پس‌ از زایمان در ارتباط باشد.
در این مورد زایمان ها بستگی به نوع زایما و نحوه عمل زایمانی افراد دارد , و شاید بهبود بخیه ها در افراد یکسان نباشد برای همین امر آمادگی بانوان برای قبول شروع رابطه جنسی یکسان نیست.

نحوه نزدیکی و رابطه جنسی در دوران بارداری و بعد از اتمام بارداری و زایمان

نحوه نزدیکی و رابطه جنسی در دوران بارداری و بعد از اتمام بارداری و زایمان
نحوه نزدیکی و رابطه جنسی در دوران بارداری و بعد از اتمام بارداری و زایمان

زنانی که با عمل سزارین زایمان کرده‌اند، در سه ماه اول پس از زایمان، درد آمیزشی کمتری نسبت به زنانی که طبیعی زایمان کرده‌اند، دارند.
در شش‌ ماهه اول پس از زایمان، زنانی که به طریق سزارین وضع حمل کرده‌اند رضایت جنسی بیشتری نسبت به زنانی داشته‌ اند که به روش طبیعی زایمان کرده‌اند.

رابطه جنسی (زایمان طبیعی یا سزارین)

اگر سزارین همراه با چسبندگی زیاد یا ایجاد عفونت باشد، ممکن است رابطه جنسی به همراه درد باشد.
یعنی پس از رابطه جنسی، زن یک درد مبهمی در منطقه لگن خود احساس می‌ کند.
در واقع، با حرکت احساس درد می‌ کند.
زایمان طبیعی از این جهت بهتر است و برخلاف تصور مردم عامه که فکر می‌کنند سزارین برای رابطه جنسی شان بهتر است، باید اشاره شود که پس از یک زایمان طبیعی و سالم، رابطه جنسی در مقایسه با سزارین مطلوب‌ تر است.

شروع رابطه جنسی بعد از اتمام بارداری و زایمان

پس از زایمان اکثر اعضا طی ۴ تا ۶ هفته به حالت عادی بر می گردند. اندازه دیواره واژن، دستگاه تناسلی و سایر اعضای پرینه به تدریج کاهش پیدا کرده و به حالت عادی بر می گردند
اما برگشت آنها به حالت پیش از بارداری، به ندرت اتفاق می افتد.
در زایمان طبیعی بهبود محل اپی زیاتومی ، حدود دو هفته زمان می برد، اما ممکن است چهار ماه طول بکشد تا محل جوش خوردن زخم آنقدر حالت الاستیکی پیدا کند که نزدیکی راحت و بدون مشکل انجام شود.
به همین دلیل غالبا توصیه می شود، اولین رابطه جنسی پس از زایمان طبیعی با برش اپی زیاتومی ، ۴-۶ هفته بعد از زایمان شروع شود.

مدت منع رابطه زناشویی و جنسی پس از زایمان

تا توقف کامل خون ریزی بعد از زایمان رابطه جنسی نباشد و علت آن هم این است که باید محل چسبندگی جفت ترمیم پیدا کند.
جفت از دیواره کنده شده و خو‌ن‌ ریزی‌ های معمول بعد از زایمان، از همین محل است.
تا این زخم ترمیم پیدا نکرده، بهتر است رابطه جنسی بعد از زایمان نداشته باشند.
این زمان حدود ۳ هفته طول می‌کشد.

رابطه جنسی در دوران بارداری

به موازات پیشرفت دوران بارداری به صورت طبیعی ، داشتن رابطه جنسی هر زمان که لازم باشد بدون مانع است. اما تمایل به این عمل در دوران بارداری دچار تغییر می شود.
ابتدا به دلیل نوسانات هورمونی ، خستگی یا تهوع ، باعث کاهش این تمایل شود.
در طول سه ماه دوم به دلیل افزایش جریان خون در اندام تناسلی و سینه ها ممکن است تمایل شما برای مقاربت را افزایش دهد. و مجددا در سه ماه سوم به دلیل افزایش وزن ، درد کمر و سایر علائم بار دیگر احساس شما را نسبت به مقاربت کاهش می دهد.
اگر چه مقاربت در این دوران بی خطر است، اما بعضی وقتها بدلایلی چند که در ادامه ذکر می شود بهتر است با احتیاط بیشتری عمل کنیم.
بنا به تشخیص متخصص، شما باید از آمیزش اجتناب کنید، زمانی ک ها حتمال زایمان زودرس در شما زیاد است.
شما خونریزی بدون دلیل مهبلی دارید.
ترشح ماده آمونیوتیک دارید.
گردن رحم قبل از موعد باز شود
جفت به صورت کامل یا جزئی بخشی از دهانه گردن رحم را پوشانده است.
نکته مهم : به یاد داشته باشید که در دوران بارداری و یا پس از از زایمان برای انجام روابط جنسی سالم میتوانید با مراجعه به پزشک متخصص زنان و مامایی و گرفتن مشاوره از آنها این دوران را بخوبی پشت سر بگذارید.
نحوه نزدیکی و رابطه جنسی در دوران بارداری و بعد از اتمام بارداری و زایمان
: نی نای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *