داستان خدا با مورگان فریمن The Story of God with Morgan Freeman

سریال مستند داستان خدا  The story of God

داستان خدا با مورگان فریمن (انگلیسی: The Story of God with Morgan Freeman)
مستند داستان خدا که بیشتر به خاطر بازیگر مشهور مورگان فریمن که مجری ان گردید در جهان مشهور شد.
مستند مورگان فریمن از خدا سفری است در جهان پیرامون دین و خدا
می توان گفت این فیلم و مستند به نوعی یک مستند توریستی و تبلیغاتی محسوب می گردد تا علمی یا حقیقت یاب.
پس قبلا از تماشای آن باید بدانید شما در پی کشف چیزی نیستید بلکه در پی دیدن چیزی هستید.
از ان لذت ببرید
مستند داستان خدا با مورگان فریمن
این فیلم در بردارنده تجربیات و آیین‌های مذهبی در سرتاسر جهان است و برای شبکه تلویزیونی «نشنال جئوگرافیک» تولید می‌شود.
فریمن ساخت فیلمش را در بخش “کاتالهویوک” قونیه شروع کرد،‌ منطقه‌ای با ۸۰۰۰ نفر جمعیت که قدمت آن به دوران پارینه‌سنگی برمی‌گردد‌. “کاتالهویوک” یکی از اولین سکونتگاه‌های بشر محسوب می‌شود. دو کارشناس از تیم حفاری و موزه این شهر، فریمن را در این پروژه همراهی می‌کنند.
شروع تمدن بشری‌، ساخت ابزارآلات کشاورزی‌، ارتباط انسان‌ها با محیط، درگیری‌های زندگی در طبیعت و حرکت به سمت زندگی اقتصادی از جمله محورهای فیلمی هستند که این هنرپیشه سرشناس در قونیه به دنبال آن است.
به گزارش حریت دیلی نیوز، مورگان فریمن ۷۸ ساله که اولین‌بار در سال ۱۹۶۴ مقابل دوربین قرار گرفت، تاکنون پنج‌بار نامزد جایزه اسکار شده که در سال ۲۰۰۴ برای فیلم «عزیز میلیون دلاری» بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد.
سریال مستند تلویزیونیِ «داستان خدا با مورگان فریمن»، برای اولین بار در تاریخ ۳ آوریل ۲۰۱۶ (۱۵ فروردین ۱۳۹۵) پخش شد.
تا کنون ۶ قسمت از این مستند پخش شده‌ است که از جمله موضوعات آن می‌توان به زندگی پس از مرگ، معنای خدا، خلقت، شیطان و قدرت معجزات اشاره کرد

داستان – داستان خدا با مورگان فریمن The Story of God with Morgan Freeman

مورگان فریمن در این سریالِ مستند تمام تلاش خود را می‌کند تا به مردم نشان دهد که اغلب ادیان، زندگی پس از مرگ را چگونه تصور می‌کنند.

لینک اصلی مستند داستان خدا با مورگان فریمن :

http://channel.nationalgeographic.com/the-story-of-god-with-morgan-freeman/
مورگان فریمن Morgan Freeman بازیگر سرشناس و سیاه‌پوست آمریکایی برای بار دوم مجری‌گری یک مجموعه مستند را بر عهده می‌گیرد. در این سریال ۶ قسمتی که درباره‌ی خدا است او میزبان بینندگانی است که قرار است آن‌ها را به سفری مکاشفه انگیز ببرد.
این مجموعه از شبکه‌ی موسسه‌ی جغرافیای ملی آمریکا National Geographic پخش شده و در آن این هنرپیشه به مناطقی از دنیا با فرهنگ‌ها و مذاهب مختلف سفر می‌کند تا جواب‌هایی برای سؤالات همیشگی ذهن انسان درباره خلقت و خالق بیابد.
او با یک جت اختصاصی به ۵ یا ۶ کشور سفر می‌کند تا نظرات چند کارشناس عمدتاً مذهبی و باستان‌شناسی را در مورد چند سؤال عمده‌ای که بشر همواره از خود و دیگران می‌پرسیده را بشنود.
در خلال این سفرها او به زندگی خود و ماجراهایی که احتمالاً ردپایی از موارد فرا طبیعی که مذاهب معمولاً متولی آن هستند اشاراتی می‌کند.
در هر قسمت سریال با توجه به موضوعی که برای آن انتخاب‌شده از اتفاقاتی که برای مردم در این خصوص افتاده صحبت می‌کند و پای صحبت کارشناسان منتخب خود می‌نشیند تا پاسخ‌های آن‌ها را در قبال پرسش‌های مجری برنامه را به تصویر کشد.

داستان خدا با مورگان فریمن The Story of God with Morgan Freeman

داستان خدا با مورگان فریمن
داستان خدا با مورگان فریمن

در اولین قسمت از این مستند فریمن سراغ یکی از ترسناک‌ترین بخش‌های زندگی ما می‌رود که آن “مرگ” است و این سؤال را پیش می‌کشد که بعد از مرگ برای ما چه اتفاق می‌افتد.
از اینجا ماجراجویی او که خود آن را حماسی می‌نامد شروع می‌شود یعنی سفرهای او با یک جت شخصی به چندین نقطه از کره‌ی زمین تا بفهمد مردمانی که در آن مناطق زیسته و یا می‌ زید درباره مرگ چه می‌اندیشیده و یا می‌اندیشند.
پس به اولین مسئله در این مورد یعنی روح می‌پردازد که آیا آن توجیه علمی دارد یا خیر. با یک غواص مصاحبه می‌کند که تجربه‌ی چنددقیقه‌ای از مرگ دارد و نوری که او را دوباره به زندگی برمی‌گرداند.
در اولین سفر به مصر می‌رود و با یک باستان‌شناس سری به مقبره‌های فراعنه میزند تا از این رهگذر به بینندگان بگوید آن‌ها ۵ هزار سال پیش درباره مرگ و زندگی پس‌ازآن چه فکر می‌کرده‌اند.

داستان خدا با مورگان فریمن The Story of God with Morgan Freeman

داستان خدا با مورگان فریمن
داستان خدا با مورگان فریمن

از جشن مردگان در مکزیک تصاویری پخش می‌کند و برداشت شادمانانه ی آن‌ها را درباره مرگ را نشان می‌دهد. سپس راهی اورشلیم می‌شود، محل تقاطع سه تا از مهم‌ترین ادیان شناخته‌شده دنیا و با راهنمایی یک باستان‌شناس یهودی به گوشه‌کنار این شهر سرک کشیده تا مورد مرگ را خصوصاً در زمان ظهور عیسی در آنجا کمی بررسی کند.
بعد از آن به وارناسی شهری در هند می‌رود که مقدس‌ ترین شهر برای سوزاندن اجساد مردگان در نزد هندوها هست. در این شهر او با یک راهب ارشد هندو برای دیدن مراسم سوزاندن اجساد در کنار رود گنگ همراه شده و اطلاعاتی را در خصوص نگرش مردم هندو خصوصاً فلسفه‌ی تناسخ به دست می‌آورد.
در پایان این قسمت کمی هم به لحاظ علمی و پزشکی به قضیه‌ی مردن نگاه کرده و از اینکه بعد مرگ چه بر سر بدن ما و انرژی محبوس شده در آن می‌آید صحبت می‌کند.
در پنج قسمت بعدی روال سریال دقیقاً به همین شکل پیش می‌رود البته با موضوعات مختلف دیگر ازجمله: روز رستاخیز، خدا کیست، خلقت، چرا شیطان باید وجود داشته باشد و قدرت معجزه.

داستان خدا با مورگان فریمن The Story of God with Morgan Freeman

داستان خدا با مورگان فریمن
داستان خدا با مورگان فریمن

حضور فریمن در میان شیعیان لندن و در مراسم عزای حسینی به مناسبت فرارسیدن ماه محرم الحرام، با واکنش گسترده مسلمانان در شبکه‌های اجتماعی مواجه شده‌ است.
کارشناسان هر قسمت تقریباً ثابت هستند و تعداد آن‌ها از چند نفر تجاوز نمی‌کند. آن‌ها عمدتاً مبلغین مذهبی، باستان‌شناس و تعداد کمی هم محقق علمی هستند.
در بیشتر مصاحبه‌ ها آن‌ها در جواب به پرسش‌های معمولی آقای فریمن جواب‌ های معمولی را که عمدتاً در اصول مذهبی و یا در کاوش‌ های باستانی وجود دارند را ارائه می‌دهند.
کشورهایی که مجری برنامه به آن‌ها سر می‌زند نیز زیاد نبوده و شاید مجموع آن‌ها عددی بین ۶ تا ۷ را شامل شود. البته در خلال قسمت‌های بعدی صحبت با مردمان عادی که تجربه‌های آسمانی داشته‌اند باز به چشم می‌خورد.
مردی که سرطان غدد لنفاوی‌ اش ناگهان بهبود پیداکرده و شیشه شوری که از بالای یک آسمان‌ خراش به پایین پرت شده اما به شکل معجزه‌ آسایی زنده مانده است.
در قسمت پایانی این مجموعه که به معجزه اختصاص داده‌شده است جمع‌ بندی برای این سریال صورت نمی‌گیرد و این‌چنین برمی‌آید که این سریال ادامه خواهد داشت.

مورگان فریمن کیست

مورگان فریمن، تا کنون چهار بار به عنوان بازیگر، نامزد دریافت جایزه اسکار شده و در سال ۲۰۰۵ این جایزه را برای نقش مکمل مرد در فیلم «دختر میلیون دلاری» دریافت کرده‌ است.
وی جایزه یک عمر فعالیت هنریِ گلدن گلوب ۲۰۱۲ و همچنین خرس نقرهایِ جشنوارۀ فیلم برلین را برای بازیگری در فیلم «رانندگی برای خانم دیزی» دریافت کرده‌است.

داستان خدا با مورگان فریمن The Story of God with Morgan Freeman

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *